27LAP

Plačiau apie namų kino sistemas

Namų kino sistemos yra įrankis, leidžiantis pagyvinti ne tik filmų žiūrėjimą, tačiau ir muzikos klausimosi patirtį. Daugybė pačių įvairiausių namų kino sistemų konfiguracijų suteikia galimybę išsirinkti pačią tinkamiausią namų kino sistemą kiekvienam.

Pati populiariausia namų kino sistema vis dar yra 5.1. Šis žymėjimas įprastai nurodo namų kino sistemą sudarančių kolonėlių bei žemų dažnių kolonėlių skaičių. Konkrečiai šiuo atveju – sistema būtų sudaryta iš penkių kolonėlių bei vieno žemadažnio. Tačiau koks turėtų būti teisingas kolonėlių išdėstymas patalpoje? Kodėl įprastai namų kino sistemas sudaro nelyginis garso kolonėlių skaičius?

Nelyginis garso kolonėlių skaičius

Namų kino sistemos esmė yra apsupti garsu iš visų pusių ir nukelti klausytoją į įvykių, matomų filmo ekrane, centrą. Būtent todėl namų kino sistemos ir pasižymi kolonėlių išdėstymų ne tik priekyje, tačiau ir gale – už klausytojo. Nelyginis kolonėlių skaičius namų kino sistemose yra įprastas reiškinys dėl vieno labai svarbaus elemento – centrinės kolonėlės. Šios kolonėlės svarbą paaiškina jos funkcija – kokybiškai ir aiškiai atkurti visus vokalus bei balsus. Centrinei kolonėlei toks pavadinimas yra suteiktas ne šiaip – rekomenduojama šios kolonėlės vieta yra pačiame centre, po filmą atvaizduojančiu ekranu.

Erdvinės namų kino sistemos kolonėlės

Kaip jau buvo minėta, namų kino sistemos pagrindinis tiklas yra ne tik pagyvinti filmų žiūrėjimo patirtį, tačiau ir nukelti klausytoją į filmuose matomų įvykių centrą. Šioje vietoje ypatingai pasitarnauja erdvinės kolonėlės, kurių išdėstymo vieta įprastai yra namų kino patalpos gale. Šios kolonėlės nebūtinai turi būti didelės ar pasižymėti puikiu žemų dažnių atkūrimu, nes tuo neabejotinai pasirūpins žemų dažnių kolonėlė. Dažnai erdvinių kolonėlių vaidmenį atlieka mažos, ant sienos pakabinamos kolonėlės. Šių kolonėlių esmė yra užtikrinti elementarų garso apsupties pojūtį.

Galimos namų kino sistemų konfiguracijos

5.1 namų kino sistemos konfiguracija tėra vienas paprasčiausių būdų atgaivinti žiūrimus filmus. Žinoma, egzistuoja ir daugiau kolonėlių turinčių namų kino sistemų. Nepaslaptis, jog didesnis kolonėlių skaičius dar lengviau leidžia atkurti visus erdvinio garso efektus bei palikti dar puikesnius įspūdžius. 7.1; 7.1.2; 7.1.4 ir t.t. Tačiau ką gi reiškia namų kino sistemos konfiguracijos ženklinime atsiradęs trečiasis skaičius? Įprastai šis simbolis reiškia aukščio kolonėlių skaičių. Žinoma, namų kino sistemoms, turinčioms virš galvos integruotas kolonėles yra reikalingas namų kino stiprintuvas, turintis atitinkamą kanalų skaičių bei reikiamą programinę įrangą, kuri yra pasirengusi dekoduoti įvairiausius „Dolby Atmos“, „DTS“ ar „Auro-3D“ erdvinio garso formatus.

DENON SALONAI

Vilnius

PANORAMA

Saltoniškių g. 9
LT-08105 Vilnius

tel. +370 (5) 263 5143

mob. tel. +370 (637) 11 896

Plačiau
Facebook