8SAU

Reikšmingiausios 2019 metų naujienos

Kaip ir kiekvienais metais, garso įrangos pasaulį papildo daugybė įvairiausių naujovių. Praėję metai taip pat nebuvo išimtis. Nors 2019 metais į garso įrangos rinką pateko kur kas daugiau naujų produktų, tačiau pateikiame Jums tik didžiausio dėmesio susilaukusias naujienas.

Naim Mu-So 2 bei Mu-So QB2

Ypatingai didelį šurmulį sukėlusi bei kokybiško garso mylėtojų širdis sudrebinusi 2019 metų naujiena – „Naim Mu-So“ serijos antros generacijos kolonėlės. Internete plinta begalė pačių įvairiausių apžvalgų bei geriausių atsiliepimų apie šias bevieles kolonėles. Šias kolonėles išbandę žmonės giria ne tik pagerėjusią garso kokybę, tačiau ir funkcionalumą. Viena pagrindinių „Mu-So 2“ garso sistemos naujovių – HDMI ARC jungtis. Ši savybė leidžia kolonėlę prijungti prie televizoriaus bei valdyti kolonėles garso lygį televizoriaus nuotolinio valdymo pulteliu. Nors abiejų kolonėlių pajungimas prie televizoriaus yra įmanomas ir naudojant optinę jungtį, tačiau HDMI įvestimi gali didžiuotis tik didžioji „Mu-So“ bevielė kolonėlė.

Denon DRA-800

2019 metais „Denon“ pagaliau išleido taip ilgai lauktą stereo resyverį. Kitaip tariant, DRA-800 yra stereo stiprintuvas, pasižymintis namų kino stiprintuvo funkcionalumu. Iš esmės tai reiškia, jog įrenginys yra pritaikytas ne tik garso atkūrimui ar patogiam prijungimui prie televizoriaus, tačiau ir 4K UHD vaizdo perdavimui. Yra ir daugiau naudingų savybių, kurias pristatė būtent šis „Denon“ modelis. Viena tokių savybių – galimybė prie šio stiprintuvo prijungti „Bluetooth“ bevieles ausines. Tai reiškia, jog „DRA-800“ stiprintuve yra integruotas ne tik „Bluetooth“ ryšio imtuvas, tačiau ir siųstuvas. Ši savybė leidžia mėgautis kokybišku filmų ar muzikos garsu netrukdant artimiesiems. Nors visas stiprintuvo vidus yra suprojektuotas pagal stereo sistemai pritaikytą pagrindą, funkcionalumas, kaip jau buvo minėta anksčiau, yra lygiai toks pats, kaip ir namų kino stiprintuvo. Būtent tai ir lemia tinklo grotuvo funkcijas, vaizdo perdavimą, HDMI ARC jungį, aukštos raiškos garso formatų palaikymą bei daug daugiau.>/p>

Denon AVR-X3600H

Išleisdamas „AVR-X3600H“ stiprintuvą, gamintojas „Denon“ išplėtė stiprintuvų, turinčių daugiau nei 7 garo kanalus asortimentą. Papildomai įdiegti kanalai suteikia galimybe mėgautis 3D garsu bei užtikrina papildomą erdvinio garso formatų palaikymą bei dekodavimą. Naujai įdiegta „IMAX Enhanced“ technologija leis specialiai šiai technologijai pritaikyta turinį žiūrėti dar kokybiškiau. Smagu tai, jog be HDMI ARC jungties, „AVR-X3600H“ pasižymi dar dviejomis HDMI išvestimis, kurios leis prijungti papildomą televizorių arba projektorių. Žinoma, nors pagrindinės šio stiprintuvo savybės ir liko nepakitusios, bendras našumas tikrai išaugo. Tam didžiulę įtaką padarė šiokios tokios vidaus komponentų išdėstymo modifikacijos bei specialiai kurti 32-bit S/A signalo keitikliai (DAC). Išskirtinumo šiam modeliui suteikia ir Pre-Out signalo išvestys, kurios leis prie sistemos prijungti papildomą stereo stiprintuvą, taip išgaunant net 11.2 namų kino konfiguraciją.

Denon AH-GC30

Bevielių ausinių pasaulyje, kelią ir toliau skinasi aktyvią triukšmo slopinimo funkciją turinčios ausinės. Šios technologijos svarbą pripažįsta ne tik daug keliaujantys, tačiau ir dirbantys biuruose, o galop ir tie, kurie ausines naudoja tik laisvalaikiu. Aktyvi triukšmo slopinimo technologija suteikia galimybę atsiriboti nuo išorinio pasaulio bei pasinerti į mėgstamos muzikos pasaulį. 2019 metais pasirodęs „Denon AH-GC30“ ausinių modelis būtent ir suteikia galimybę atsiriboti nuo išorinio pasaulio. Žinoma, priešingai nei daugelis to paties tipo ausinių, „AH-GC30“ suteikia net tris skirtingus triukšmo slopinimo režimus, kurie yra pritaikyti individualioms aplinkoms. Be triukšmo slopinimo, šios ausinės taip pat pasižymi ir išskirtiniu patogumu, kurį suteiks „Memory Foam“ medžiagos pagalvėlės, todėl muzikos klausymasis neprailgs net ir po keletos valandų.

Denon PMA-150H

Garso sistemų kompaktiškumas bei patrauklus dizainas vis dar yra prioritetai, į kuriuos žmonės atsižvelgia dažniausiai. Būtent todėl „PMA-150H“ ir siūlo minimalistinę išvaizdą bei kompaktiškumą. „Denon PMA-150H“ yra naujasis „Design“ serijos produktas, kuris, kaip pavadinimas išduoda – taps ne tik kokybiško garso šaltiniu, tačiau ir interjero dizaino dalimi. Priešingai nei senieji „Design“ serijos stiprintuvai, „PMA-150H“ pagaliau gali pasigirti integruota „HEOS“ technologija. Taip pat vienas labai svarbus aspektas – integruota USB-DAC jungtis, kuri leis patogiai stiprintuvą prijungti prie kompiuterio ir naudoti jį kaip išorinį S/A signalo keitiklį. Džiugu, jog „Denon“ gamintojas sukūrė prietaisą, kuris džiugins ne tik išskirtiniu dizainu bei kompaktiškumu, tačiau ir puikia garso kokybe.

Focal Chora

2019 metų naujovės neaplenkė ir pasyvių kolonėlių mylėtojų. Puikiai žinomas prancūzų prekės ženklas „Focal“ išleido naująją „Chora“ pasyvių kolonėlių seriją, kuri pakeitė senąją „Chorus“ seriją. Atsinaujino ne tik kolonėlių forma, spalvų gama, struktūra, tačiau ir pagrindinis dalykas – garsiakalbiai. Nuo šiol „Focal“ pradinės klasės kolonėlės yra papuoštos melynais garsiakalbiais, kurie lėmė ne tik vizualius pokyčius, tačiau prisidėjo ir prie ženkliai kokybiškesnio skambėjimo. Nors ši naujiena ir išlaiko specifinį „Focal“ skambėjimo braižą, kurį buvo galima aptikti ir „Chorus“ serijoje, garso skardumas, ryškesni aukšti dažniais bei kietesnis bosas nuo šiol yra papildyti ženkliai platesne garso scena bei natūralesniu vokalo skambėjimu.

DENON SALONAI

Vilnius

PANORAMA

Saltoniškių g. 9
LT-08105 Vilnius

tel. +370 (5) 263 5143

mob. tel. +370 (637) 11 896

Plačiau
Facebook