6GEG

Populiariausių patefonų Top 3

Ne paslaptis, jog šiomis dienomis patefonai išgyvena tikra renesansą. Nors šiais laikais patefonų asortimentas yra gana platus, tačiau dažniausiai klientai ieško gana paprastų ir ne pačių brangiausių sprendimų.

Patefonas ne tik pagyvina turimą garso sistemą, tačiau ir suteikia galimybę muzikos perklausų vakarus paversti jaukumu ir šiluma spinduliuojančiu ritualu. Drąsiai galima teigti, jog patefonai dažnai tampa ne tik garso sistemą pagyvinančiu įrenginiu, tačiau ir akį traukiančiu dizaino elementu. Būtent dėl šios priežasties, žinomi patefonų gamintojai dažnai stengiasi išlaikyti klasikinį šių prietaisų dizainą.

1. Denon DP-400

„Denon“ šiuo metu yra labiau orientuotas į stereo bei namų kino stiprintuvus, tačiau šio gamintojo indelis į patefonų bei jiems skirtų komponentų gamybą taip pat yra neįtikėtinai didelis. Pavyzdžiui, legendinė „Denon DL-103“ patefono galvutė jau yra gaminama jau beveik 60 metų nekeičiant jos modelio. Nepaisant šio modelio amžiaus, ši galvutė yra ypač vertinama net iš šiandien. Nors naujasis „Denon DP-400“ ir nėra papuoštas garsiąja „Denon DL-103“ galvute, šio vinilinių plokštelių atkuriama garso kokybė yra tikrai puiki. Žinoma, šio modelio patefonas yra vertinamas ne tik dėl puikios kokybės garso, tačiau ir dėl modernaus dizaino. Pats prietaiso korpusas yra padengtas blizgiu baltos arba juodos spalvos laku, suteikiančiu patefonui šiokį tokį prabangos įvaizdį. „Denon DP-400“ yra pusiau automatinis patefonas, palaikantis 33, 45 bei 78 greičius. Platus greičių pasirinkimas užtikrina, jog šio modelio patefonas leis mėgautis praktiškai visų vinilinių plokštelių skambėjimu. Integruotas fonokorektorius suteiks galimybę šį patefoną tiesiogiai jungti prie stiprintuvo ar akktyvių kolonėlių. Trumpai tariant, tai yra kasdieniam naudojimui puikiai pritaikytas patefonas, kurio dizainas leis įrenginiui įsilieti į bet kokį interjero dizainą.

2. Pro-Ject Primary E Phono


Garso įrangą gaminantis austrų gamintojas „Pro-Ject“ siūlo išskirtinai platų įvairiausių patefonų pasirinkimą. Iš esmės šių grotuvų pasirinkimas toks platus, jog kartais galima pasimesti. Tačiau vienu populiariausių modeliu išlieka „Pro-Ject Primary E Phono“. Priešingai nei aukščiau aptartas „Denon DP400“, „Primary E Phono“ yra pilnai mechaninis, tačiau tai tikrai nereiškia, jog tai yra neigiama savybė. Šis vinilinių plokštelių grotuvas taip pat turi integruotą fonokorektorių, kuris taip pat leidžia patefoną jungti tiesiai prie stiprintuvo ar aktyvių kolonėlių. Visų „Pro-Ject“ patefonų išskirtinumas – išskirtine kokybe pasižyminčios „Ortofon“ galvutės. Net ir patys pigiausi šio modelio patefonai komplektacijose turi šio danų gamintojo galvutes, kurios yra tapusios vienomis populiariausių visame pasaulyje. Nors „Pro-Ject Primary E Phono“ modelis yra priskiriamas kiek pigesnių patefonų kategorijai, tačiau gamintojas vis tiek komponentus bei dalis gamina tik iš kokybiškų bei natūralių medžiagų, kurios užtikrina puikią garso atkūrimo kokybę bei, žinoma, ilgaamžiškumą.

3. Pro-Ject Debut III (DC) Piano

Kaip jau buvo minėta anksčiau, „Pro-Ject“ patefonų asortimentas yra tikrai platus, todėl, galbūt, tai ir yra priežastis, kodėl net du iš trijų populiariausi patefonų modeliai priklauso būtent šiam prekės ženklui. Priešingai nei du ankstesni modeliai, „Pro-Ject Debut (DC) III“ neturi integruoto fonokorektoriaus. Kaip ir visus „Pro-Ject“ patefonus, šio modelio patefoną taip pat puošia daniška „Ortofon“ galvutė, kuri jau yra kiek aukštesnės klasės. Medžiagos, iš kurių yra pagamintas šis modelis taip pat yra truputį aukštesnės kokybės. Aukštesnės klasės patefono galvutė, žinoma, yra geresnės garso kokybės garantas, o medžiagos – patefono ilgaamžiškumą beigeresnę išliekamąją vertę užtikrinantis veiksnys. Net ir menkiausios „Pro-Ject“ patefonų dalys yra gaminamos Čekijoje bei Slovakijoje, o patefonai surenkami rankomis, todėl naudotojai gali išlikti ramūs dėl patefonų, kuriuos puošia „Pro-Ject“ logotipas.

DENON SALONAI

Vilnius

PANORAMA

Saltoniškių g. 9
LT-08105 Vilnius

tel. +370 (5) 263 5143

mob. tel. +370 (637) 11 896

Plačiau
Facebook