29LIE

Iš kokių medžiagų yra gaminami skirtingų gamintojų garsiakalbiai?

Nepaslaptis, jog skirtingi gamintojai naudoja skirtingas medžiagas garsiakalbių gamyboje. Skirtingos medžiagos gamyboje yra naudojamos tikrai ne atsitiktinai. Natūralu, jog visos medžiagos pasižymi tam tikromis savybėmis, darančiomis įtaką garso atkūrimui bei suteikiančiomis garsui specifinį braižą. Taigi, kokios medžiagos yra naudojamos garsiakalbių gamyboje ir kokias savybes garsui tai suteikia?

Canton

Šis vokiečių gamintojas jau ilgą laiką stengiasi garsui suteikti ryškumo bei aštrumo. Būtent todėl ir medžiagos yra parenkamos siekiant suteikti skambėjimui skardesnį braižą. Pradinės klasės šio prekės ženklo kolonėlių serijos, tokios kaip „SP“, „GLE“ ar „ERGO“ turi įmontuotus žemų bei vidurinių dažnių garsiakalbius, kurių membranos yra pagamintos iš aliuminio. Aliuminis pasižymi lengvumu, tačiau yra sąlyginai kietas, todėl garsiakalbiai turi galimybę judėti greitai bei tiksliai. Vis dėlto garsas išlieka šaltesnis, kietesnis bei aštresnis. Aukštesnės „Canton VENTO“ serijos garsiakalbiai jau yra pagaminti iš titano. Titanas pagal savo savybes yra ženkliai kietesnis už aliuminį, todėl iš esmės šios medžiagos parinkimas tik padaro šį specifinį skambėjimo braižą dar intesyvesniu. Aukščiausios „REFERENCE K“ serijos kolonėlių garsiakalbių membranos jau yra gaminamos iš volframo bei keramikos. Šių medžiagų kombinacija dar labiau užtvirtina kieto skambėjimo spalvą, tačiau keramikos suteikiamas svoris reikalauja garsiakalbių gamyboje naudoti didesnius bei didesnę trauką turinčius magnetus, kurie ir užtikrina greitą bei itin tikslų judėjimą. Aukštadažnių gamyboje gamintojas „Canton“ taip pat naudoja aliuminį, keramiką bei kitus kietą skambėjimą suteikiančius elementus.

Dali

Gamintojas „Dali“ visose savo gaminamų kolonėlių serijose naudoja medžio pluošto garsiakalbių membranas. Šios medžiagos parinkimas yra minkšto bei šilto skambėjimo priežastimi. Medžio pluoštas yra minkštas, lankstus bei lengvas elementas, todėl ir garse tas akivaizdžiai atsispindi. Priežastis, kodėl šis gamintojas pasirinko būtent medžio pluošto membranas slypi skandinaviškame klimate bei ten gyvenančių žmonių garso suvokime. Skandinaviškas klimatas yra gana atšiaurus, todėl atliktas tyrimas parodė, jog ten gyvenantys žmonės daug labiau vertina šiltą bei jaukumu pasižymintį skambėjimo braižą. Medžio pluošto sukuriamas šiltas bei jaukus skambėjimas ir yra priežastis, kodėl „Dali“ kolonėlės yra taip vertinamos bei mėgstamos ne tik stereo, tačiau ir namų kino sistemų pasaulyje. „Dali“ kolonėlių aukštų dažnių garsiakalbiai įprastai yra gaminami iš šilko, tačiau aukštesnės „Opticon“, „Rubicon“ bei „Epicon“ serijos turi įmontuotus ir hibridinius aukštadažnius. Šis inžinerinis sprendimas jaukų bei šiltą skambėjimą papildo skaidrumu, taip suteikdamas garsui papildomo tikslumo.

Focal

Focal gamintojas jau nuo seno garsėja kaip itin tikslų bei kiek kietesnį skambėjimo braižą propaguojantis gamintojas. Šis prancūzų garso įrangos milžinas yra užpatentavęs begalę įvairiausių technologijų, liečiančių garsiakalbių membranų gamybą. Pradinio lygio „Chora“ kolonėlių serija yra papuošta išskirtiniais melsvos spalvos garsiakalbiais, kurių membranos yra gaminamos iš perdirbto anglies pluošto bei termoplastinio polymero. Abi šios medžiagos pasižymi lengvumu bei kietumu, todėl tas atsispindi ir pačiame skambėjime. Populiariausia šio gamintojo „Aria“ serija turi įmontuotus gelsvus lino bei stiklo pluošto garsiakalbius, kurtus pagal garsiąją „Sandwitch“ technologiją. Šių medžiagų kombinacija suteikia skambėjimui natūralumo bei šiek tiek aštrumo. Todėl „Focal“ kolonėlės yra ypač vertinamos tų, kurie ypač mėgstą klasikinę ar instrumentinę muziką. Aukštadažnių gamyboje „Focal“ taip pat turi kuo pasigirti. Aukščiausios šio prekės ženklo kolonėlių serijos „Kanta“, „Sopra“ bei „Utopia“ turi integruotus berilio aukštadažnius. Ši medžiaga yra neįtikėtinai lengva bei atspari aplinkos veiksniams, todėl skambėjimas tiesiog stebina savo skaidrumu, natūralumu bei tikslumu.

Polk Audio

Amerikiečių gamintojas „Polk Audio“ garsiakalbių membranų gamybai prioritetą skiria sintetinėms medžiagoms. Populiariausia šio gamintojo „Signature“ serija turi įmontuotus polipropileno garsiakalbius. Šis standus bei chemiškai atsparus plastikas užtikrina šių garsiakalbių ilgaamžiškumą. Šio gamintojo kolonėlių atkūriamas skambėjimas yra vidutinio kietumo, todėl taip pat yra itin vertinamas namų kino sistemų pasaulyje. Kitų serijų „Polk Audio“ kolonėlės taip pat turi panašų skambėjimo braižą, tačiau skiriasi atkūriamo garso tikslumas. Pavyzdžiui naujoji „Legend“ serija atkuria ženkliai tikslesnį garsą.

Sonus Faber

Italų gamintojas „Sonus Faber“ jau nuo seno siekia išgauti kuo natūralesnį bei tikslesnį skambėjimą. Būtent todėl šio gamintojo gaminamų kolonėlių garsiakalbių membranos yra gaminamos iš popieriaus. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad „Sonus Faber“ gaminamų garsiakalbių membranos yra pagamintos iš tos panašios medžiagos kaip ir „Dali“ gaminamų kolonėlių garsiakalbiai, tačiau skirtumas yra akivaizdus. „Sonus Faber“ garsiakalbių membranos yra gaminamos iš stipriai suslėgto bei kieto popieriaus. Garsiakalbių membranos yra suslėgtos taip stipriai, jog net ir palietus jaučiasi, kad pačios membranos yra iš tiesų kietos. Stiprus minkštos medžiagos suslėgimas sukuria vidutiniško kietumo medžiagą, todėl ir pats skambėjimas yra būtent toks. Trumpiau tariant, „Sonus Faber“ kolonėlių skambėjimas nėra nei per kietas, nei per minkštas. Jis yra praturtintas harmonija bei balansu.

Wilson

„Wilson“ kolonėlių garsiakalbių membranos taip pat yra gaminamos iš sintetinių medžiagų. Būtent toks medžiiagų parinkimas yra švelnaus, tačiau gana tikslaus skambėjimo priežastimi. „Wilson“ kolonėlės yra gana populiarios namų kino sistemų pasaulyje būtent dėl savo universalaus skambėjimo braižo. Žinoma, šių kolonėlių išskirtinumas yra kiek prigesinti aukšti dažniai, todėl kolonėlių malonu klausytis net ir itin ilgą laiką.

DENON SALONAI

Vilnius

PANORAMA

Saltoniškių g. 9
LT-08105 Vilnius

tel. +370 (5) 263 5143

mob. tel. +370 (637) 11 896

Plačiau
Facebook